Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Екскурсія у печери «Млинки»

Ура! Літо – пора активного веселого відпочинку, здійснення мрій усіх учнів. Ми, гімназисти 3 – А класу разом із класним керівником Лихо І.Й., 07 червня вирушили пізнавати Чортківщину у печери «Млинки». Провідник нашої групи – спалеолог клубу «Кристал» Максим Деревенчук.
Під час екскурсії ми дізналися багато цікавого.Печера розташована вздовж долини Млинки, з південного сходу на північний захід, та заглиблюється у гіпсовий масив у північному напрямку. Млинки — еталон гіпсового карсту — являють собою субгоризонтальну порожнину лабіринтового типу. Більшість довгих галерей та залів печери утворились у тріщинах, їх з’єднують короткі переходи. Висота ходів коливається від 0,5 до 20 м, подекуди пронизуючи всю товщу гіпсів. Деякі зали мають обвальне походження, в стелі оголюються мергелями і вапняками, що залягають вище.
Попри майже стовідсоткову вологість, температура в печері порівняно висока (9,6° С), хоча в спелеологічній амуніції ми цього не відчули
Видовище печер вражає: більшості галерей стіни рясно вкриті гіпсовими кристалами різних розмірів, забарвлених у білий, жовтий, чорний та червоний кольори, кристалічним снігом; де-не-де можна побачити геліктити, виходи «шаблевидного» гіпсу, плафони пластинчастого гіпсу та карбонатні натічні утворення, групи сталактитів, «макаронів» та поодинокі сталагміти.
Після пізнання підземелля усім сподобалася вечеря, якою ми з радістю втомлені, але щасливі смакували. Вечірня порція футболу і нічна дискотека додали позитивних емоцій. Після веселої ночі ми задоволені й окрилені поїхали додому. Бажаємо усім позитиву і краще пізнати рідний край.

Написати коментар

Current ye@r *