Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Пам’ять про праведника буде благословенна

12 вересня 2012 року в Чортківській гімназії зібралися представники духовенства, «Просвіти», краєзнавці, освітяни, вчителі, батьки та учні, щоб вшанувати тих духовних отців, котрі навчались у  гімназії і стали добрими священиками, які відроджували Христову віру, духовність народу, вели його дорогою світла, проповідували Слово Правди.

Заступник директора з виховної роботи Горяча Н.В. відкрила першу сторінку музею історії Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича – галерею портретів священиків, котрі навчалися у навчальному закладі. Ця подія не була б можливою, якби не мама учнів, чудова жінка, талановита людина п. Єлизавета Паньків. Саме вона є автором перших п’яти полотен, котрі започатковують експозицію. Освятили духовний куточок оо. Володимир Заболотний та Михайло Левкович.

Екскурсоводи розповіли про отців, чиї портрети представлені в експозиції. Це Блаженний ієромонах о.Віталій Байрак, о.Йосиф Йосафат Білан, о. Роман Чайковський, о.Михайло Кисіль, о. Віталій Даньчак.

Серед гостей, котрі виступили, почесний голова обласного товариства «Просвіта» п.Богдан Головин, директор районного краєзнавчого музею п. Яромир Чорпіта, голова РО товариства «Просвіта» п.Стефанія Басараба, племінниця о.Михайла Кисіля п. Христина Яремчук.

“Нам, хто працює в цьому храмі науки в опіці тих, що присвятили себе служінню Всевишнього, потрібно докласти усіх зусиль, щоб виконувати їх настанови,котрі вони проповідували і проповідують, а саме: бути незламними і сильними у вірі й любові, вкладати у своїх дітей стільки, скільки хочемо отримати, мати у серці віру в Бога, любов до ближнього і надію на щасливе життя та вічність”. Цими словами завершила посвяту Наталія Василівна Горяча, керівник літературно-краєзнавчого музею.

 

Написати коментар

Current ye@r *