Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Польсько-українська співпраця триває…

У  чудову  осінню пору, коли дерева і кущі одягаються  у багрянець і  золото, а  на фоні небесної сині  сонячні промені  пронизують тоненькі ниточки бабиного літа, у Чортківську гімназію ім. М. Шашкевича  завітали наші добрі приятелі і побратими із Народної гімназії Яна Павла ІІ м.Добродзеня Республіки Польща на чолі із директором пані Анетою  Дзіковіч  в  рамках  реалізації  VI етапу Міжнародного польсько-українського проекту обміну учнівської молоді «Наші малі великі Батьківщини, що нас об’єднує?»

З 15 по 20 жовтня 2012 року 16 учнів 4-5 класів  гімназії  знайомили свої однолітків із сусідньої країни із архітектурними та історичними пам’ятками Чорткова  і  України, з нашими  звичаями, традиціями,  особливостями культури та традиційної  національної кухні . За 6  днів  гості мали змогу  відчути особливу  ауру столиці Заходу старовинного Львова, побачити  чудові костели і церкви  Західної України,  неповторні твердині Кам’янця-Подільського, Хотина  і  Збаража. Вони відвідали музей  Юліуша Словацького, піднялися на гору Бонну  у Кременці і з насолодою милувалися  незабутніми  краєвидами  центру  міста та пейзажами довкола  озера у вічно молодому  Тернополі. Крім того, стали учасниками святкування 20-ї річниці відродження Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича у Районному будинку культури ім. Катерини Рубчакової. Українська і польська молодь, беручи участь в інтерактивних іграх, ознайомилися із географією, історією та культурою обох країн.  Учні польської гімназії упродовж занять оволоділи технікою бісероплетіння  та орігамі, вивчили народний танець «Канада» і вибороли І місце у спортивних змаганнях  між Україною  та Польщею, перемігши у спортивних естафетах та у футболі наших гімназистів, які, як справжні господарі, достойно обійняла почесне ІІ місце.

Кульмінацією проекту стало висаджування подарунку   польських друзів – дуба, освяченого Папою Римським Яном Павлом ІІ, привезеним із Польщі у дарунок нашому закладу як символу здоров’я, витривалості, мужності і сили. А також ознаку дружби,  єдності, інтеграції  та продовження співпраці між нашими двома країнами.

І хоч українські гімназисти  не володіли польською, а наші гості  – українською мовами, учасники проекту зуміли порозумітися,  використовуючи знання англійської та німецької мов.

Та  найголовніше, що і українська, і польська молодь,   усвідомлюючи самобутність своєї  культури,  оволоділи необхідною інформацією про сусідню країну,  пізнали кращі  її надбання, традиції  та звичаї, розширюючи власний світогляд,  виховуючи  толерантність  та повагу до  інших культур, одночасно формуючи  національну  самосвідомість,  практичну  життєву позицію  в умовах  полікультурного  освітнього середовища.

Написати коментар

Current ye@r *