Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Тиждень правових знань у гімназії

 

Правозахисна тематика набула значної популярності в останній період часу, зокрема після здобуття Україною незалежності. Тому, щоб пробудити певну свідомість у громадян різного віку та позиції, Міжнародний мандрівний фестиваль документального кіно про права людини та його представники вже дев’ятий рік невтомно трудяться, представляючи на загальний осуд неігрові фільми різноманітної тематики.

Представники фестивалю в Тернопільській області, ЕГО «Зелений світ» та «Гельсінська ініціатива-ХХІ», зокрема Олександр Михайлович Степаненко, потурбувалися про те, щоб фільми дійшли й до нашого провінційного містечка Чорткова. Програма Docudays UA розпочалася 1 грудня . Цього року стрічки Doсudays UA було представлено також аудиторії Чортківської гімназії імені М. Шашкевича, Чортківського державного педагогічного училища імені О. Барвінського, Чортківського державного медичного коледжу й Тернопільського обласного слідчого ізолятора. Глядачами фільмів у кафе «Тарко» та Народному Домі ім.Катерини Рубчакової стали небайдужі жителі Чорткова. Розпочався фестиваль із досить складного для сприйняття фільму «Шахта №8», знятого на Донбасі естонською режисеркою Маріанною Каат. Стрічка справила сильне враження на глядачів, оскільки розповідала про труднощі життя українського підлітка. Відсутність спецефектів, видовищних сцен та вигаданих епізодів лише посилювала співпереживання публіки.

10-го грудня 2012 року у рамках цього ж проекту в Чортківській гімназії ім.М.Шашкевича проходив показ одного з фільмів-фіналістів «Коли ми станемо щасливими» режисера Павела Височанські. Учні 10-го та 11-го класів, котрі переглядали стрічку, отримали неабияке задоволення від показу. Особливе враження справив сюжет фільму, заснований на реальних подіях; проблематика стрічки, котра полягала у близькій для кожного підлітка проблемі вибору життєвого шляху, вражаючі історії життя.

Оскільки основною ідеєю фільму стало світобачення режисера: «мрії не здійснюються», кожному з присутніх було над чим поміркувати та що проаналізувати. Особливо стрічка вразила учнів 11-го класу, адже у близькому майбутньому перед ними, як і перед головними героями фільму, постане питання: «Що я збираюсь робити у майбутньому?». Крім того, важливою деталлю, котра простежувалася впродовж усієї стрічки, стало бажання усіх героїв покинути своє маленьке містечко й поїхати у далекий світ, у більш розвинені міста, інші країни. Ця особливість фільму зачепила усіх глядачів, адже кожен із присутніх усвідомлював схожість цієї ситуації із ситуацією, яка склалася й у нашому місті – молодь та працездатне населення покидає рідний Чортків.

У загальному, стрічка не залишила байдужим нікого й вразила усіх своєю правдивістю, змістовністю та моральним підґрунтям.

Програма Мандрівного фестивалю документального кіно Docudays UA завершилася у Заліщицькій гімназії імені братів Гнатюків.

Горяча Н.В., заступник директора з виховної роботи Чортківської гімназії

Написати коментар





Current ye@r *