Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Шевченківські дні у гімназії

У Чортківській гімназії імені Маркіяна Шашкевича відбулось засідання методичної комісії гуманітарного циклу дисциплін під керівництвом заступника директора із виховної роботи Горячої Н.В. та голови комісії Харюк Г.І. із приводу підготовки та проведення декади рідної мови, яка розпочинається 21 лютого – Днем рідної мови, продовжує декаду відзначення Дня народження Лесі Українки (25 лютого) і особливим проміжком декади є відзначення 199-ої річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. На зібранні Наталія Василівна наголосила на важливості проведення урочистостей, адже наступного року Україна відзначатиме 200 річницю від Дня народження Великого Кобзаря.

Так, 21 лютого розпочався тиждень із інформаційно-просвітницької години, підготовленої учнями 6 класу гімназії та їхнім класним керівником Лихо Іриною Йосипівною. Цього ж дня учні і учителі оформили приміщення гімназії плакатами із висловами про рідну мову та оформили виставку літератури письменників, котрі писали про рідну мову та рідною мовою, а після уроків була організована зустріч дітей, що пишуть вірші, із письменницею рідного краю Раїсою Обшарською під назвою «Я розкажу вам про любов». На зустрічі кожен із учнів мав змогу представити один із своїх власних творів.

26 лютого продовжила декаду інформаційно-просвітницька година, присвячена Дню народженню Лесі Українки, організована учням 7 класу. 6 березня відбувся конкурс на кращого читця поезій Т.Г.Шевченка, яким керували вчителі української мови та літератури.

12 березня було організовано інформаційно-просвітницьку годину, присвячену 199 річниці від дня народження Великого Кобзаря.

13 березня, на завершення декади української мови, учнями 4-5 класів під керівництвом ХарюкГ.І. та Оголь Г.Я. було проведено тематичний вечір «Музи Т.Г.Шевченка»(літературно-музична композиція). Силами учнів та вчителів було розкрито нові сторінки біографії Кобзаря, створено цікаву презентацію про кохання письменника. Адже про це написано численні спогади, наукові дослідження, романи, поеми. Але, певна річ, далеко не все сказано. У тому, кого і як кохає велика людина та й звичайна теж, розкривається історія цілого покоління, атмосфери часу. Окрім того, у митців це один з ключів до розкриття таємниці їхньої творчості, її тематики, головних сюжетів, до розгадки політичних і життєвих ідеалів. Ці міркування особливо правомірні стосовно Тараса Шевченка, який шукав у коханні жіночий ідеал, суголосний з народним ідеалом жінки, коханої, дружини, прагнучи виходу із самобутності особистої та суспільної. Готуючи вечір саме на таку тему ми сподівалися, що кохання Шевченка і його інтимна лірика допоможуть глибше розкрити нам сутність Поета. Тому, торкнувшись цієї делікатної теми, ми спробували піднестись до вершин духу генія, а не приземлити їх, звівши велике до дрібного чи дріб’язкового. Окрім того, впродовж березня проходив конкурс малюнків до творів Т.Г. Шевченка.

Написати коментар

Current ye@r *