Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Посвята в гімназисти – це свято для усієї родини

Золотого жовтневого дня, поряд із святом Покрови Пресвятої Богородиці та річницею створення УПА в нашому місті відбулося ще одне світле свято – посвята в гімназисти наймолодших школярів, учнів 1-А і 1-Б класів Чортківської гімназії ім. Маркіяна Шашкевича.

Це дійство є багаторічною традицією і займає особливе місце в серцях учнів, вчителів і батьків. Святкуванння відбулося у церкві Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії,посвяту здійснив о. Григорій Канак. Урочисту присягу гімназиста зачитували учень 1-А класу Микола Обліжок і учениця 1-Б класу Христинка Біла . Під покровом церкви перед образом Богоматері діти обіцяли добре вчитись, бути справжніми українцями, продовжувати традиції Чортківської гімназії імені Маркіяна Шашкевича, шанувати своїх батьків і вчителів, берегти рідну українську мову та культуру свого народу. Наприкінці о.Григорій обдарував дітей посвяченими вервичками.

Потім діти відвідали музей політв’язнів і репресованих, організований в приміщенні Бучацької Єпархії. Екскурсію провела п. Марія Штепа, колишня політвязень, автор багатьох історичних нарисів. Незважаючи на свій юний вік, діти були щиро схвильовані її розповіддю, задавали багато запитань і це теж стало добрим внеском в їхню духовну скарбничку.

На завершення свята класними керівниками обох класів Михайляк Г.Г. (1-Аклас), Харюк Г.І. (1-Б клас) і батьками дітей в трапезній був організований солодкий стіл для всіх, де учні, вчителі та батьки ділились враженнями і просто раділи чудовому осінньому дню.

За ініціативи батьків і класних керівників обох класів діти щиро поділились святом і з мешканцями “Карітасу”. Кожен із старших людей отримав солодкий подарунок.

Хочемо висловити щиру подяку о. Григорію Канаку та працівникам Єпархіального Управління за участь і щиру допомогу в проведенні нашого свята. Низький вам уклін.

Нехай Господь Бог благословить наших юних гімназистів, а Матір Божа охороняє в нелегкій дорозі науки. В добру путь, дорогі наші діти!

Батьківський комітет

Написати коментар

Current ye@r *