Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Дев’ять днів від дня загибелі “НЕБЕСНОЇ СОТНІ”

« Я дякую вам, хлопці, за життя, я дякую вам, хлопці, за свободу…» – такими рядками розпочалася скорботна панахида по «Небесній сотні» в Чортківській гімназії ім. Маркіяна Шашкевича. І біль, і туга витали в стінах гімназії на фоні пісні « Пливе кача» – плакали вчителі та учні.

На перерві, після першого уроку, біля образу Матері Божої учні та вчителі гімназії вишикувалися навколо меморіального кутка «Небесної сотні», щоб у молитві скласти подяку тим людям, які змінили історію України. Ціною свого життя.

Поминальну панахиду відслужив о. Володимир Логуш. Слід зазначити, що отець – випускник Чортківської гімназії ім. Маркіяна Шашкевича, і він завжди  тісно співпрацює з нами. Не менш частими гостями в закладі є сестри-монахині Церкви Непорочного Зачаття. І сьогодні разом з нами усіма сестри молилися і плакали за полеглими героями, які зі світлин дивилися на гімназистів.

Більшість учнів гімназії під час панахиди тримали в своїх руках вервички і молилися на них за полеглих героїв. Ніхто не залишився байдужим та пасивним, в кожного на очах бриніли сльози.

Емоційним та патріотичним був виступ директора гімназії М.В. Каськіва, який з трепетом закликав гімназистів бути чесними і ніколи не забувати прізвищ « Небесної сотні».

Закінчили поминальну панахиду піснею-гімном «Боже великий єдиний». Дуже хочеться вірити, що Бог не залишить нас зараз в тяжкий для України час,  і ті Герої, що на небесах, будуть з нами завжди. Слава Україні! Героям Слава!!!

Я дякую вам, хлопці, за життя,

Я дякую вам, хлопці, за свободу.

Пробачте нас. Пішли ви в небуття,

Та більше не повернетесь додому…

Ви йшли за нас, ви йшли на вірну смерть,

Ви не боялися нікого і нічого.

Ви захищала своїх мам, жінок, дітей,

Ви знали, що ви робите й для чого.

Хто міг подумати, що трапиться таке,

Хто міг подумати, що в мирную годину

Підуть батьки ховать своїх дітей,

Які стояли на Майдані за Вкраїну.

Небесну сотню прошу вшанувати,

Небесній сотні дякувать до скону.

Це те найменше, що ми можемо віддати,

Щоб ви відчули, як склоняємось до долу.

Вас памя’тати будемо завжди,

Із вами будемо боротись за країну.

За ту країну, де нема брехні й війни,

За нашу й вашу мирну Україну…

 

 

Написати коментар

Current ye@r *