Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Хресна дорога в молитві за мир

«Коли хоче хто йти вслід за Мною, – хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста, та й іде вслід за Мною».

Євангеліє від Святого Матвія

Незабаром світле свято Христового Воскресіння. Син Божий помер на хресті за нас, людей, за наші гріхи. За тих, хто ще недавно вигукував: «Осанна», а незабаром кричали: « Розіпни Його». Він здійснив цю жертву з любові до нас і з покори до волі свого Отця. Ісусова Хресна дорога, скроплена кров’ю і потом, що привела Його до Голгофи, стала для нас ще одним способом очистити свої душі.

Час Великого Посту дає можливість разом з Ісусом пройти і розділити з Ним важку ношу хреста. Хтось долучається до Хресної дороги частіше, хтось – рідше, а комусь, може, й зовсім до цього байдуже. Та хресна дорога, що відбулася 20 березня у Чортківській гімназії з ініціативи педагога-організатора Довжик Н.Й., при підтримці Великоборець Н.І., пройняла душу кожного, хто був на ній присутнім.

Актовий зал гімназії затих. Душевні переживання та тілесний біль Ісуса, що супроводжували Його від стації до стації, передавав учень 3-Б класу Бабин Назар. Учні 1-го гімназійного та 5-х гімназійних класів допомагали Спасителю долати важкий шлях на Голгофу. Ця терниста дорога Христа супроводжувалась страсними піснями у виконанні вчителів гімназії: Довжик Н.Й., Дригуш Я.В., Харюк Г.І., Горячої Н.В., Чайковської І.Я., Чепиги І.П., Плішко М.М.

У переживаннях за муки Ісуса під терновим вінком, під хрестом та на ньому непомітно минула година. Ця Хресна дорога, якою пройшли не лише гімназисти, а й запрошені о. Андрій Ленчук, о. Володимир Логуш, сестри-монахині Пресвятої родини передала весь біль і всю важкість Божої любові до людей. Бо тільки з любові до нас Спаситель витерпів такі страшні муки. А в понеділок діти гімназії та вчителі були запрошені до собору св. Петра і Павла, які зворушили серця парафіян до сліз і передали страсті Ісуса Христа і багатостраждальні Материнські муки.

І тепер, у дні Страсного тижня, оглянімося на своє життя. Кожен з нас несе свій хрест, проходить свою Хресну дорогу. І якою б важкою, як нам здається часом, вона б не була, згадаймо Христа і Його жертву заради людства. І тоді всі наші проблеми, невдачі, непорозуміння стануть такими дріб’язковими. Очистім свої душі від гріха і в любові до Бога зустріньмо світле свято Христового Воскресіння.

Нехай Воскреслий Син Божий принесе у кожну родину любов, злагоду,мир і душевний спокій. І хай лине до небес « Христос Воскрес!» як символ істинної перемоги добра над злом.

 

Написати коментар

Current ye@r *