Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Сила поезій Ліни Костенко

Нескорена. Так митці слова називають цю поетесу. Бо й справді, її нефальшиве правдиве слово сьогодні, як і в складні 60-ті, розбиває чорні хмари байдужості, безпринципності, приспаність національної свідомості. Вона глибоко відчуває « голос віків» і водночас чудово розуміє загрозу тоталітарної системи для існування нації. Її розуміння небезпеки, яка нависла над рідним народом, зробила її справді нескореною, нескореною до поступок, обману, зради. Вона своїм творчим мовчанням зберігала не лише власну гідність, а й обличчя рідної літератури.

Так, це вона, наша горда Ліна, 85-літній ювілей якої нещодавно відзначала вся літературна громадськість. По-іншому й не може бути, бо поетів такого масштабу і дарування народжується мало, їх дарує нації Бог раз на століття.

З нагоди ювілею поетеси в Чортківській гімназії ім. Маркіяна Шашкевича 27 березня відбулися літературні читання «Сила поезій Ліни Костенко». Свято підготували і провели учні 5-Б гімназійного класу під керівництвом вчителя української літератури Лихо І.Й. та при підтримці бібліотекаря гімназії Міщій С.М.

Читання поезій супроводжувалося зворушливим музичним супроводом пісень, які виконує автор О.Богомолець на вірші Ліни Костенко. Учениця 2-А гімназійного класу Мельничук Софія подарувала присутнім у залі проникливий танець до вірша Ліни Костенко «Не думано, не гадано…», покладеного на музику О. Богомолець.

Літературні читання окреслили тематику поезій поетеси – пам’ять, природа, любов, творчість, які плавно змінювали одна одну.

Завершились літературні читання переглядом відео на вірш Ліни Костенко « І все на світі треба пережити» та вдячним словом до учнів заступника з виховної роботи Горячої Н.В., яка зауважила, що поезія Ліни Костенко не має вікових меж: її читають і діти ( казка « Бузиновий цар»), і молодь, і літні люди. Вона закликала учнів частіше звертатися до поезій Ліни Костенко, бо в них криються відповіді на безліч запитань.

Цінуймо те, що маємо таких «нескорених Атлантів», бо їхня правдива поезія допомагає нації самостверджуватися і зміцнювати свій моральний дух.

Написати коментар

Current ye@r *