Відзначаємо День народження Маркіяна Шашкевича

6 листопада – день народження нашого патрона – о. Маркіяна Шашкевича. Саме в листопадові дні учні, вчителі, гості нашого закладу приходять до літературно-краєзнавчого музею, щоб пригадати історію нелегкого життя о. Маркіяна, надихнутися його натхненним словом, любов’ю та жертовністю на благо рідного народу.

5 листопада 2015 року до музею завітали гості: Фалінський Михайло Васильович, завідувач науково-краєзнавчим відділом Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді та Українець Наталія Богданівна, старший науковий співробітник науково-методичного відділу по створенню музеїв Тернопільського обласного краєзнавчого музею. В цей день проходив огляд діяльності музею в рамках Всеукраїнського огляду музеїв при дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України. За підсумками огляду Літературно-краєзнавчий музей о. Маркіяна Шашкевича Чортківської гімназії рекомендовано до представлення на звання “Зразковий”.

Наступного дня в ході проведення урочистостей започатковано проект “Тобі, Маркіяне – наш вишитий рушник!”

Дух Маркіяна завжди з нами. Його життєвий і творчий приклад окрилює і надихає. Його слова актуальні в усі часи.

Руська мати нас родила,

руська мати нас повила,

руська мати нас любила.

Чом же мова єй намила?