Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Гімназія відзначила День української писемності

 

« Справжня розкіш – це розкіш людського спілкування»

 Антуан  де Сент-Екзюпері.

 Саме під таким девізом відзначала гімназія  День української писемності.

Це свято нашої рідної української  мови , яке щороку відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця. Бо лише усвідомлення себе у рідному слові, у писемності є основою для майбутнього  будь-якого народу.

Саме цього дня, 9 листопада,   у  нашій  гімназії відбувся I ( шкільний) етап XVII Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика для учнів 3-11 класів, переможці   якого братимуть участь   у   II етапі   змагань на кращого знавця рідної мови.

З ініціативи  заступника з навчальної роботи  Весновської Н.Б. щоперерви для учнів та вчителів  транслювалися  відеоуроки  української мови від відомого мовознавця О.М.Авраменка. Його короткі,  але влучні виступи  сприяють кращому розумінню  певних  аспекті в  мови,  легко і невимушено пояснюють культуру  щоденного   спілкування.

Характерною ознакою відзначення знаменних дат у гімназії  є оформлення книжкових виставок. Тож і цього разу бібліотекою  були  представлені зразки художньої, наукової та популярної літератури мовознавчого характеру.

Мова завжди була тим основним чинником, що об’єднував  людей в один народ, без неї неможливе самовизначення нації,  вона є тією надійною основою, що веде країну у її культурному і моральному розвитку.  І  поки ми  піклуватимемося про  це  неоціненне надбання ,  яке  минулі покоління відстоювали і боронили віками, доти нас ніхто не зможе назвати рабами. Лиш  тоді українці з високо піднятою головою зможуть стверджувати, що вони – висококультурна нація.

Написати коментар

Current ye@r *