Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Пам’ять про героїв жива

 

                                                                                                                            Ви за свободу гинули без скарги

Серед пожежі і руїн,

Вічна вам пам’ять, вічна вам слава

І наш доземний поклін.

27 січня гімназія ім. Маркіяна Шашкевича провела урочисту лінійку вшанування пам’яті. Розпочала її із вступним словом заступник з виховної роботи Горяча Н.В., яка зауважила, що січень – це місяць борців за свободу України. Він розпочинається із дня народження найбільшого патріота Степана Бандери і продовжується низкою пам’ятних дат про тих людей, котрі віддали життя за мрію про незалежну Україну: Василь Стус, Василь Симоненко, Анатолій Гарматюк, Степан Чарнецький, Яків Гніздовський, Антін Горбачевський. Згадали і про колишню ученицю гімназії, медсестру і зв’язкову УПА Марію Потикевич-Заболотну, десята річниця смерті якої також випала на січень.

27 січня – це ще й Міжнародний день пам’яі жертв Голокосту, наймасштабнішої акції винищення нацистами євреїв, трагедії Бабиного Яру.

З великим болем і сумом згадали гімназисти залізничну станцію Крути, на якій 29 січня 1918 року у бою з більшовицькою армією М. Муравйова загинуло більше трьох сотень київських гімназистів і студентів. 19 березня 1918 року останки замордованої молоді перевезли до Києва, де на Аскольдовій могилі поховали з військовими почестями.

Пам’ятаймо своїх героїв, вони віддавали життя за наше сьогодення і майбуття.

 

Написати коментар

Current ye@r *