Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Зима весну зустрічає

Ці символічні слова стали наскрізною темою виховного заходу, що відбувся в актовій залі  гімназії                                ім. М.Шашкевича 15 лютого 2017 року з ініціативи класних керівників 2-х гімназійних класів  Дригуш Я.В. та              Рибачок С.М. Цей захід ще раз нагадав присутнім про важливу подію в житті Ісуса та Його матері Марії – Стрітення. Звернувшись до біблійних історій, учні розповіли про походження цього свята, згадали старця Симеона, який терпеливо чекав зустрічі зі Спасителем, щоб відійти у вічність, а також вдову-пророчицю Анну, яка доносила до людей новину про народження Ісуса. У пам’ять про зустріч побожного Симеона з Ісусом Христом церква встановила свято Стрітення. У цей день у храмах відбувалась урочиста служба, після якої святили воду і свічки, яким приписувалась велика магічна сила. Кожен господар обов’язково готував власну громничну свічку і ніс на посвяту.

Зі святом Стрітення українці пов’язали чимало надій на близьку весну та майбутній урожай. Учасники заходу познайомили усіх присутніх із багатством народних повір’їв, їх впливом на життя людей.

Народ здавна вірив, що в цей день зима зустрічається з весною. Одна із таких легенд ожила у майстерній дитячій грі Весни (Грабовецька Софія) та  Зими ( Байдужа Анастасія).

Оскільки здавна вважалося, що весну на крилах приносять птахи, то діти виготовляли з тіста пташок-жайворонків і закликали весну. Тож і на свято до гімназії Весна завітала із запашним короваєм та випеченими жайворонками.

Очікування весни – це завжди надія на щось нове і світле. Та є в нашій історії моменти, про які маємо пам’ятати завжди. Гімназисти зазначили, що 15 лютого – це ще й важлива історична дата. У цей день ми вшановуємо пам’ять героїв-афганців.  Афганська війна тривала 10 років. І через неї пройшло  майже 700 тисяч чоловік, серед яких більше 160 тисяч українців. Звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 72 військовослужбовцям, з них 12 –  українцям. 15 тисяч солдат загинуло у цій війні, 35 тисяч було поранено, багато потрапило у полон або пропали безвісти.  Війна, яка триває зараз – це не жахливий сон, а страшний період нашої історії. Солдати, які зараз боронять нашу незалежність, піклуються про те,  щоб українським  дітям світило сонце  на їх рідній землі.

Свято зустрічі зими і весни супроводжувалось співами веснянок та хороводами.

На завершення заходу учасники привітали усіх присутніх із наближенням весни та пригостили випеченими жайворонками.

Написати коментар

Current ye@r *