Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


Екскурсія вдалася!

А ми сьогодні гарно відпочили з учнями 3-а початкового класу, чи не так?
Чекаємо на ваші враження, мої хороші!

Ірина БРУНДА: “Перший вікенд літа для 3-А класу пройшов під знаком подорожі і нових вражень. Маленькі переможці січневого конкурсу вертепів, як і обіцяно дирекцією гімназії, отримали в дарунок справжню спелео-мандрівку. І не куди-небудь, а до однієї з найзагадковіших і, напевно. Найцікавішої печери нашого краю – Вертеби.
Вертеба – загадкова гіпсова печера, неподалік с. Більче-Золоте на Борщівщині. Маючи протяжність більше 9 км, Вертеба – одна з найбільших печер у Європі. Вона дійсно поступається іншим – Озерній, Оптимістичній – світовим рекордсменкам. Однак за кількістю загадок і нерозгаданих таємниць у Вертеби – впевнена першість. Дивна назва «Вертеба» походить від давньослов’янського означення печери – вертеп. Це єдина печера на наших теренах, в якій у різні часи, починаючи з IV ст. до нашої ери, жили люди. Про це свідчать тисячі знахідок різних епох – від трипільських знарядь праці, побуту та ритуальних предметів – до артефактів української повстанської криївки. Уже тринадцять років печера є водночас музеєм трипільської культури.

Все це, і не тільки, ми дізналися від нашого екскурсовода, пана Мирослава. Діти, притишені підземеллям, зачаровані кристалами й печерними експонатами, намагалися і слухати оповідь гіда, і все осягнути наживо – торкнутися, побачити, обговорити… Навіть поява кажанів у глибині печерної зали стала справжньою подією для малечі. Подорожувати завжди добре, а подорожувати з усім класом – ой як весело!
Дослідження печери завершилися спільними фото, і далі ми рушили до Торського – у звіринець, що вже завоював симпатію чортківських дітей.
Тож хтось вперше, хтось вже вкотре – з цікавістю оглянули виставку тварин, свійських та екзотичних. Деяких (як-от біла лисиця) побачили вперше. Діти жваво ділилися враженнями, і попри кількагодинну подорож ставали дедалі активнішими і зовсім не хотіли повертатися.
Субота промайнула швидко, і наш автобус повернувся до Чорткова. На цей час місця для тиші в автобусі вже не було. Всі ділилися ласощами, прихопленими в дорогу, і яскравими враженнями, які (я впевнена) задали гарний тон усім літнім канікулам.
Від усього 3-А класу дякуємо за організацію такої цікавої мандрівки для наших дітей директору Наталії Ігорівні Великоборець, яка особисто очолила нашу групу юних туристів і підживлювала своєю енергією весь колектив, а також Світлані Йосипівні Лавриновській, яка допомагає класу бути згуртованим і дружним. Подорож вдалася на ура, враження з неї кожний з учнів поніс до своєї родини, щоб літо було таким же вдалим!”

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1355506931153652&id=100000830732820

Написати коментар

Current ye@r *