Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання


75-та річниця утворення УПА

З нагоди відзначення 75-тої річниці утворення Української повстанської армії Чорктівська гімназія ім. М.Шашкевича не лише вшановує пам’ять про тих, хто загинув за волю України, зокрема гімназистів, які були у лавах УПА, але й пам’ятає про тих учасників визвольних змагань, чиї внуки та правнуки зараз гордо носять звання гімназиста.

Першою, про кого ітиме мова, це п. Ярослава Левицька, її правнук – учень
1-го гімназійного класу Микола Логуш.

Ярослава Левицька, уродженка с. Улашківці Чортківського району. Вона – багатолітній політв’язень, борець за волю і незалежність України. У 1934 році вступила до лав УПА. Була зв’язковою, станичною під псевдо “Козачка”. Виконувала різні завдання: розвідувала, переправляла цінні дані, переправляла та доглядала за пораненими. Була зв’язковою у Бистрого, очевидець бою, в якому він загинув. 24 серпня 2017 року п. Ярослава була нагородженна орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

У 1947 році під час виконання завдання у селі Мухавка Чортківського району потрапила в оточення і була арештована та ув’язнена в Чортківську тюрму. Військовий трибунал засудив її до 25 років суворого режиму ув’язнення. Покарання відбувала у Комі СРСР.

У 1957 році пані Ярославу реабілітували. З 25 років вона відсиділа 10. Повернулася в своє село Улашківці.

Сьогодні Ярослава Левицька – член Всеукраїнського братства воїнів ОУН-УПА імені ген. Романа Шухевича “Тараса Чупринки”, бере активну участь у громадському житті району, проводить зустрічі з молоддю, які виховують патріотизм і відданість своїй незалежній Україні, знайомить людей з тими буремними подіями підпільної боротьби її років, вчить молоде покоління бути справжніми патріотами своєї землі.

Пані Ярослава нині мешкає зі своєю донькою у Чорткові, читає вірші, співає пісень і щиро рада кожній можливості переповісти молодому поколінню історію національно-визвольної боротьби, учасником якої вона була безпосередньо.

Написати коментар

Current ye@r *