Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

100-річчя

Упродовж 14-16 жовтня 2011року Чортківська гімназія ім. Маркіяна Шашкевича святкувала 100-річний ювілей з нагоди відкриття закладу.
У день Святої Покрови, 14 жовтня, о 12.00 год. зібралася урочиста лінійка, на якій директор гімназії Михайло Володимирович Каськів привітав гімназистів із початком святкування. Учні виконали гімн гімназії. Після цього відбулася урочиста хода учнівського та педагогічного колективу на чолі із директором до Собору Петра і Павла, у якому пройшла святкова літургія, присвячена ювілею гімназії та посвята учнів 1-х гімназійних класів у гімназисти.
15 жовтня о 10.00 год. у приміщенні гімназії було проведено зустріч випускників школи 40-х років із учнями-старшокласниками. О 15.00 в приміщенні Народного дому ім. Катерини Рубчакової відбулася святкова зустріч випускників закладу усіх років. Гостями свята були випускники гімназії, СШ №1 та відновленої гімназії, вчителі-пенсонери, батьки гімназистів. Ведучі свята – заступник директора з виховної роботи Чортківської гімназії Наталія Василівна Горяча і методист Чортківського районного методичного кабінету Кашуба Руслан Олександрович.
16 жовтня о 13.00 в Народному домі ім. Катерини Рубчакової відбулася святкова урочистість з нагоди 100-річчя гімназії для адміністрації і жителів міста Чорткова та запрошених гостей. У святкуванні взяли участь заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської області Піхурко Оксана Віталіївна, голова Чортківської районної державної адміністрації Стець Ярослав Петрович, заступник голови Чортківської райдержадміністрації з гуманітарних питань Стечишин Іван Степанович, голова Чортківскої районної ради Чортківський Роман Володимирович, Начальник відділу освіти Чортківської райдержадміністрації Яремко Тетяна Володимирівна, завідувач Чортківським районним методичним кабінетом Захарчук Олександр Павлович, голова Всеукраїнської асоціації закладів нового типу Турянський Ярослав Володимирович, директор Чортківського педагогічного училища ім. Олександра Барвінського Роман Іванович Пахолок, директор Чорківського медичного коледжу, кандидат медичних наук Білик Любомир Степанович, директори закладів нового типу Тернопільської області на чолі із методистом Тернопільского ОКІППО Ханзель Жанною Іванівною, директори освітніх установ Чортківського району, делегація із Народної гімназії Яна Павла ІІ м. Добродзеня Республіки Польща. Ведучі свята – заступник директора гімназії з навчально-виховної та методичної роботи Весновська Надія Богданівна та директор гімназії Михайло Володимирович Каськів.

Гімназії – viva!

У 2011 році з 14 до 17 жовтня Чортківська гімназія ім. Маркіяна Шашкевича відзначала своє сторіччя. Готуючись до славного ювілею, учнівський, вчительський та батьківський колективи доклали максимум зусиль, щоб гідно зустріти славну дату в історії школи та величний ювілей її патрона священика Маркіяна Шашкевича – 200 років з дня народження, який відзначавсяся 6 листопада.

Під час святкування 14 жовтня відбулася гімназійна урочиста лінійка, а потім святкова літургія для гімназистів та їхніх батьків у соборі Св. апостолів Петра і Павла.

Наступного дня, а саме 15 жовтня, у приміщенні гімназії відбулася цікава зустріч колишніх випускників із учнями. Абсольвенти ділилися із молоддю своїми спогадами. У кожного із них по – різному склалася доля: хтось живе в Україні, а дехто виїхав за її межі. Керував зустріччю директор – Михайло Володимирович Каськів та один із її випускників, колишній викладач Андрій Базалінський. У ході розмови пан Базалінський запропонував перейменувати вулицю, де розташована гімназія ім. М. Шашкевича, Лесі Українки на вулицю Скорботи і Надії. Тоді директор звернувся до присутніх зі словами: «Дорогі учні, зараз ви можете стати свідками історичної події, почувши «так» чи «ні» щодо схвалення нової назви вулиці». Гості одностайно підтримали цю пропозицію.
На завершення гімназисти й випускники зробили кілька спільних світлин. Й абсольвенти вирушили на екскурсію новим-старим Чортковом.

Цього ж дня о 15 годині у РБК ім. К. Рубчакової відбулася перша частина святкового концерту «Згуртуймося, товариство, у дружнє коло», приуроченого сторіччю Чортківської гімназії ім. М. Шашкевича. Тут же охочі могли придбати книжки про навчальний заклад, видані до ювілею. «Сторінками історії» та «Чортківська гімназія ім. М. Шашкевича на порозі сторіччя», а також придбати ювілейні календарики із зображенням сучасної «Рідної школи». Крім того, тут проводилася благодійна акція «Відремонтуймо спортзал разом» та виставка робіт учнів, присвячена сторіччю гімназії.

Урочистості почалися з літературно-хореографічної композиції «Заспів», після якої гімназійний хор виконав «Гімн гімназії». Концертна програма містила багато чаруючих пісень у виконанні викладачів, учнів, колишніх випускників та гостей. Зворушила слухачів пісня «П’є моє коріння», у виконанні «золотого голосу гімназії» вчителя фізики Лідії Трохимівни Змєєвєць, педагога-організатора Наталії Йосипівни Довжик та учня 9-А класу Юри Микитюка. Доречно згадати привітання доньки випускника 1956 року, відомого хормейстера, заслуженого діяча мистецтв Любомира Боднарука, заслуженої артистки України Жанни Боднарук піснею «Ні про що не шкодую».
Найяскравішим хореографічним номером концерту, за оцінкою глядачів, був незабутній «Вальс поколінь», поставлений Наталією Чертовою – керівником хореографічного гуртка палацу «Дітей та юнацтва» і майстерно виконаний цьогорічними випускниками гімназії.

Завершилася перша частина концерту піснею «Моя Україно!» у виконанні учениці 9-А класу гімназії Діани Дунди та випускника, а нині керівника вокального гуртка, Мирослава Горячого.

Ведучими першої частини свята були заступник директора з виховної роботи Наталія Горяча та випускник 1993 року, методист рай методкабінету Руслан Кашуба.

16 жовтня дійство розпочалося «Гімном гімназії», написаним Андрієм Базалінським, колишнім випускником, учителем СШ№1.

Гості мали можливість помилуватися хореографічними номерами, декламаціями віршів та насолоджувалися піснями у виконанні гімназистів, випускників і викладачів. Присутніх привітав священик церкви Св. Покрови Михайло Левкович.

Тоді ж увазі глядачів було представлено фільм про гімназію колишню й сьогоднішню. Гімназію-ювілярку щиро привітали заступник начальника управління освіти і науки Тернопільської державної адміністрації Піхурко Оксана Віталіївна, голова районної державної адміністрації пан Ярослав Стець та голова районної ради пан Роман Чортківський. Зокрема, пан Чортківський у промові зауважив, що Чортківська гімназія – це центр інтелігентності, українства та патріотизму. Багато хороших слів та привітань звучало з уст начальника районного відділу освіти Тетяни Володимирівни Яремко та пана Захарчука. Теплі привітання виголосив голова Всеукраїнської асоціації відроджених гімназій і ліцеїв України Турянський Ярослав Володимирович, який разом із директором Михайлом Каськівим заснував цю організацію у пам*ятному 1992 році.

Своєю присутністю порадували представники польської делегації з міста Добродзеня, з Народної гімназії ім. Яна Павла II. У виступі польський гість наголосив, що Чортківська гімназія – це фундамент, на якому можна збудувати успіх.

Після концерту директор Чортківської гімназії ім. Маркіяна Шашкевича ділився незабутніми пережитими враженнями від зустрічі з гостями з різних регіонів України та з-за кордону.
-Я сподівався, що свято пройде на високому рівні, але події перевершили їх. Адже завучі Наталія Горяча та Надія Весновська чітко і творчо поставилися до написання сценаріїв, а учні та викладачі успішно його реалізували,-поділився думками пан Каськів.

Думаю, що найвлучнішою характеристикою концерту є слова майбутньої випускниці, а нині учениці 11- А класу Віри Андрунишин: «Яскраво, мило, трепетно. Ми доклали багато зусиль й свято вийшло на славу – це приємна подія для всіх випускників, гостей і учасників».
Отже, гімназії – салют! Alma Mater – viva!

Петренко Максим , 11-Б клас

Святкування:

1 день

    

     

2 день

   

   

3 день