Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Міжнародні проекти, волонтери

Волонтери

Вже 8 років постійними членами колективу Чортківської гімназії  є працівники Корпусу Миру, волонтери зі Сполучених Штатів Америки. Піонером у закладі став Роберт Херст, який працював у гімназії з 2004 до 2007 року. Активний і завжди усміхнений, він не лише допоміг  гімназистам перебороти мовленнєвий бар’єр, а й, вигравши грант, забезпечив  кабінет англійської мови 6  комп’ютерами і  телевізором.  Його активну діяльність продовжила ніжна і мила Рут Алекзандр(2008-2010), з ініціативи якої гімназія одержала сучасний мультимедійний проектор з екраном, багату  бібліотеку   англомовної та методичної літератури.

На сьогоднішній день з 2010 у закладі працює Шелбі Лейн зі своїм другом Тревісом. Дівчина є не лише улюбленицею усіх учнів, а й зробила вже дуже багато для усього закладу. Насамперед організувала для учнів школи гурток «Будьмо здорові!». Щотижня  гімназисти з міс Лейн займаються кросом, фізичними вправами, рухливими іграми на свіжому повітрі. Для учнів старших класів Шелбі і вчитель англійської мови Коваль Галина Петрівна, яка є координатором  волонтера,  створили клуб журналістики. При цьому, взявши участь у гранті, виграли технічні засоби для нього: ноутбук, принтер,  ксерокс, фотоапарат, диктофон. Учасники клубу випускають двомовну англо-українську  «Молодіжну газету Чорткова».  Волонтер залучає до співпраці не лише учнів,а  й учителів гімназії. Одночасно намагається бути корисною і для учнів інших шкіл, залучивши усіх до проекту «ВІЛ/СНІД в Україні».

Робота волонтера у закладі має неоціненне значення. Спілкування  з носієм мови, а також ініціативність, креативність і величезний позитивний потенціал  гостей з Америки є для гімназистів не тільки можливістю досконаліше оволодіти англійською мовою, а й пізнати думки, спосіб життя і культуру, звичаї і традиці іншого континенту.

 

    

Міжнародні проекти вчителів

     

У міжнародних проектах беруть учать вчителі закладу.

У 1997 та 2002 роках Плішко Марія Михайлівна, вчитель англійської мови, стала двічі переможцем українсько- американського конкурсу «ACCELS», завдяки якому гімназія одержала призи на суму 4000 тисячі доларів ксерокс, сканер і телефон факс.

Чепига Інрина Петрівна, вчитель англійської мови, фіналістка Програми педагогічної майстерності  вчителів Євразії  та Східної  Азії, проходила стажування при університетах та школах штатів Алабами, Вірджинія та Небраска у липні-серпні 2007 року. У 2008 році взяла активну участь у проекті і придбала для школи навчально-методичну літературу на суму 2550 $.

З 19 до 30 червня 2008 року Богданець Наталія Лаврівна, вчитель біології та хімії перебувала у складі української  делегації у США в рамках реалізації міжнародної програми «Відкритий світ». Мета програми – формування кращого взаєморозуміння шляхом надання можливості новим суспільним лідерам відвідати США для короткотривалого навчання і можливість безпосередньо спостерігати та пізнавати досвід американського та громадського життя. Акцент інформаційної складової туру був зроблений на темі енергії. Делегація відвідала штат Каліфорнію. Проживали учасники в американських родинах у м.Берклі.

АнтиСНІД

У 2011 році волонтер зі Сполучених Штатів Америки Шелбі Лейн вирішила привернути увагу  вчителів та учнів гімназії до однієї  із глобальних проблем усього людства сьогодні –   хвороби СНІД. Разом із Коваль Г.П., вчителем англійської мови, міс Лейн розробила семінари-практикуми, які проходять у формі інтерактивних ігор, перегляду відеофільмів і постійного обміну думками.  Метою даного проекту є вивчення причин і наслідків недуги, яку називаю чумою ХХ століття. що заполонила весь світ. Адже всі проблеми від незнання. До проекту будуть залучені учні та вчителі усього міста.

                                       

 

Польський проект

Однією  із найцікавіших  сторінок,  які  перегорнула  гімназія  імені  Маркіяна  Шашкевича  у  2006-2007  навчальному  році,  був  початок    Міжнародного проекту  обміну польсько-українською  молоддю  “Наші  малі  великі  Батьківщини,  що  нас  об’єднує?”,  реалізованого  Міністерством  культури  і  народної  традиції  Республіки  Польща,  координованого  Народним  центром  культури.  Фінансування  здійснювалося  Євросоюзом.   Метою  даного  проекту  є  вивчення  регіональної  історії,  культури,  народних  звичаїв  та  традицій  сусідньої  держави.    Обмін  молоддю  був  започаткований  на  основі  співпраці  та  партнерства  між  містами  Добродзень  та  Чортків,  підписаного  органами  влади  обох  міст.

Проект виявився успішним для обох сторін, і мав продовження:

ІІ етап -  2008

ІІІ етап – 2009

IV етап – 2010

V етап – 2011

VI етап – 2013

Вже друге  покоління  гімназистів  та  педагогів  стали  учасниками  проекту, продовжуючи  справу  співдружності  та  інтеграції.  Вважаємо,  що  це  не просто  щасливий  випадок, подарунок долі.  Це  місія,  призначення,  доленосний обов’язок, покладений на  нас,  українських  учителів,  що  формують національну  еліту  держави,  та  українську  молодь,  яка  ще  сьогодні  сидить  за шкільними  партами, а  вже  завтра – покоління,  що  будуватиме  нашу  державу,  наше  майбутнє.

Адже  ми  не  просто  їдемо  у сусідню  країну,  щоб  подивитися  на  її  пам’ятки  культури  чи  архітектури,  знайомимося  зі  способом  та  рівнем  життя  західних  сусідів,  пізнаємо  їх  звичаї  та  традиції. Одночасно  ми  представляємо  і рідну  Україну: її  красу  і неповторність,  духовне  багатство  та  виплекану  віками  культурну  спадщину.

                                                                

 

 «FLEX»

З 1994 року учні Чортківської гімназії беруть активну участь в Міжнародному проекті «FLEX» (програма майбутніх лідерів), перемога у якому  - це річний курс навчання у Сполучених Штатах Америки. Станом на сьогоднішній день 25  гімназистів стали переможцями цього проекту і перебували у навчальних закладах  різних штатів американського континенту:

1994 (1.Копистенська Лілія, 2.Чинкалюк Марія,3.Скороход Тетяна)

1995 (4.Романюк Мирослава)

1996 (5.Возьна Світлана, 6.Юрків Остап, 7.Торончук Ірина)

1997 (8.Черемшинський Олег, 9.Крисько Юрій, 10.Грабець Ірина)

1998 (11.Басараба Надія)

1999 (12.Добрін Михайло)

2000 (13. Баркар Надія, 14. Копистенська Наталія, 15. Семків Ярина)

2001 (16. Худзік Євгенія)

2002 (17. Томків Віталій)

2003 (18. Федорчук Юлія)

2004 (19. Петрушенко Леся)

2005 (20. Козаченко Яна)

2007 (21. Костецький Максим)

2008 (22. Весновська Оксана)

2009 (23. Жуковська Катерина, 24. Папала Інна)

2011 (25. Гіль Катерина)

2013 (26. Майдан Наталія)

2014 (27. Вівчар Надія)

2015 (28. Жуковський Ростислав

29. Мероник Тетяна)

2016 (30. Яковець Татьяна)

2018 31. Гамбаль Інна

 

          

Новий член колективу

З 2018 року вітаємо нового члена колективу, волонтера Корпусу миру Дженіс!
Дженіс буде працювати в гімназії впродовж двох років за програмою “Молодіжний розвиток”. Вдалого старту!