Пошук

Меню

Звіти

Інші Інтернет-ресурси

Архіви

Календар подій

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

ВИХОВНА РОБОТА У ГІМНАЗІЇ

 

Шкільне життя у Чортківській гімназії  – це не лише навчальні будні, але  й гімназійні свята. Яскраві, барвисті, веселі, творчі, урочисті,  обдаровані юнаки і юнки, які є учасниками торжеств і концертів,  – це справді чудові враження і насолода для душі не лише гімназійної родини, а й для усього міста. Пишається гімназія своїми обдарованими особистостями, які є активними учасникими найрізноманітніших гуртків та спортивних секцій. Щороку, здобуваючи перемоги на різних змаганнях міського, обласного, державного значення, вони прославляють Чортківську гімназію ім. М.Шашкевича, вносячи свою лепту в розвиток і розбудову Чортківської освіти.

Справжньою окрасою кожного святкування є  учасники танцювального гуртка (керівник Чертова Наталія Валеріївна). Уже багато років поспіль під акорди вальсу, у ритмі польки чи українського гопака демонструють гуртківці свої уміння та навички, які здобувають на заняттях хореографічного гуртка.

А традиційні вальсові композиції випускників на Святі останнього дзвоника чи випускного балу за постановкою Наталії Валеріївни – це вершина майстерності та творчості. Переглядаючи концертну програму святкування 25-річчя відродженої гімназії, яке проходило у Будинку культури ім.К .Рубчакової 14 жовтня 2017 р., кожен захоплювався красою та майстерністю вальсу поколінь випускників відродженої гімназії (постановка Чертової Н.В.).

Без драматичної постановки не можна уявити будь-яке торжество. Пишається гімназія своїми талановитими доньками та синами, які є учасниками театрального гуртка “Маска” (керівник Михайляк Г.Г., до 2017 р.). Гуртківці проявляють творчі здібності і вміння перевтілитись у роль, передати певний образ. У 2016-2017 році на огляді-конкурсі театральних гуртків Тернопільської області серед навчальних закладів учасниця шкільного театру Софія Мельничук отримала Гран-прі за кращу жіночу роль.

Гімназійний гурток народної творчості, яким керує Горяча Наталя Василівна,  порівняно молодий, але народився він не на порожньому місці . Передували його появі “Намистинка”, “Умілі руки”, “Цікава іграшка”. Цьогоріч усі ці об’єднання злилися в одне русло. Учні оволодівають технікою бісероплетіння, квілінгу, роботу з природним і текстильними матеріалами, ліпленням зі солоного тіста, витинанкою. Учасники гуртка проводять майстер- класи для бажаючих: написання писанки, виготовлення ляльки-мотанки, прикрас та сувенірів із бісеру. Гуртківці співпрацюють із краєзнавчим музеєм,  майстрами рідного краю.

Вокальним гуртком керує Довжик Наталія Йосипівна. Вокальний спів у гімназії бере свої початки ще з часів заснування її у Чорткові. Наші вокалісти неодноразово ставали переможцями оглядів-конкурсів художньої самодіяльності. Ольга Мосежна – фіналістка вокального конкурсу “Червона рута – 2009″. Даринка Кузнєцова  -дипломант  обласного фестивалю дитячої творчості “Дивоцвіт – 2010″. Вагомий вклад у розвиток вокального співу у гімназії вніс Василь Миколайович Кузик, автор слів і музики Гімну гімназії. На даний час у гімназії діє ансамбль хлопчиків, який достойно представляє “Рідну школу” на різних вокальних конкурсах, хор учнів школи, ансамбль учителів гімназії та солісти-вокалісти: Олександр Головко, Ангеліна Грицей, Вікторія Прийдун, Максим Чайковський та інші.

Одним з наймолодших гуртків є дітище Юлії Юріївни  Кушнір “Відкривай Україну”. Чортківська гімназія достойно тримає лідерство по залученню обдарованої молоді, старшокласників до різних нових проектів. Одним з таких – геймофікований проект для старшокласників “Відкривай Україну”. Група учнів гімназії на чолі з Юлією Юріївною мали нагоду побувати у 2016-2017 н.р. на першому злеті молодих активістів у м. Чернівці, де вчились відкривати для себе по-новому Україну і для України відкривати часточку своєї малої Батьківщини.

Надзвичайно серйозно відносяться юнаки-гімназисти як майбутні захисники Батьківщини до занять  Захисту Вітчизни та військово-патріотичного виховання. Розвиток гурткової роботи у цьому напрямку забезпечує вчитель Федорків Андрій Романович через заняття у гуртках “Джура” та “Юні соколи”. Щороку гуртківці беруть участь у злетах-вишколах соколів, проходять тактичні тренування, демонструючи вправність, цілеспрямованість мужність та патріотизм.

Однак гімназисти кращі не лише у змаганнях інтелектуального характеру. Це ще й сильні легкоатлети, баскетболісти, футболісти, волейболісти. Праця учителів-тренерів (Плекана І.Д., Шевчука В.Є., Борси Б.В.), яка вкладається у юнаків та юнок, повертається високими досягненнями нашими спортсменами на змаганнях.